KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15396107
nr 1539 6107
Hilding Bååth
(1900-1980), Sverige
Pastell, Signerad, Amaryllis, 69x59 cm, yttermått inklusive ram: 82x72 cm
Hilding Bååth, svensk bildkonstnär född 1900, död 1980.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 maj 2023
kl 19:07:19
8/5 19:01:19
Hilding Bååth
Läs mer om Hilding Bååth